O nás


Slovo o souboru

Divadelní spolek Nové divadlo Mělník vznikl roku 1951.Od samého začátku je jeho domovskou scénou Masarykův kulturní dům v Mělníku, kde má soubor zázemí, včetně

Divadelního klubu. Od roku 1998 je spolek občanským sdružením.

Za šedesát pět let trvání souboru jím prošlo na 800 lidí, kteří vytvořili přes 132 premiér a přes 785 repríz.

Z dalších akcí souboru jmenujeme například : Organizace průvodu Karla IV. a jeho družiny na Mělnickém vinobraní, historické scénky při vinobraní, pořádání Divadelních večerů Vladimíra Dědka /přehlídku amatérských představení/, spolupráce s MKD při  akci Divadlo dětem. Pořádali jsme plesy, mikulášské čertování, občas jsme strašili na hradě Kokořín.

Výběr z našich nejúspěšnějších her z posledních let: Byl to skřivan, Rajčatům se letos nedaří, Lhářka, Dům na nebesích, Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Prachy? Prachy!, Já jsem Herbert, Dva na kanapi.

Z pohádek to je O Jankovi, Jitřence a strašidýlkách, Plaváček, Hrátky s čertem, Zkoušky čerta Belínka, Čertovská škola a Květ zapomnění.

V současné době  máme na repertoáru DVA NA KANAPI, muzikál LIBUSHE, hudební pohádku KVĚT ZAPOMNĚNÍ, aktovku JÁ JSEM HERBERT a muzikál ŠEHEREZÁDA.

V posledních letech se nám podařilo soubor omladit, už šestnáct let si vychováváme děti, které již v našich inscenacích účinkují. Založili jsme i divadelní školičku a věnujeme se tam těm nejmenším. Systematická práce s mladými nese své ovoce, jak tomu nasvědčují naše nejnovější inscenace – Šeherezáda, Libushe, pohádky Čertovská škola a Květ zapomnění.

Činnost našeho souboru je podporována grantovými programy města Mělníka a Středočeského kraje. Domovské zázemí má spolek v Masarykově  kulturním domě v Mělníku a úzce spolupracuje s firmou MEKUC o.p.s. Mělník.

 

Divadelní spolek Nové divadlo Mělník

Kosmonautů 2837, 276 01 Mělník

Tel : 737 904 877, 608 059 577

 

e-mail : lady.melnik@seznam.cz

              info@novedivadlomelnik.com

www.novedivadlomelnik.com