Ohlédnutí za Mělnickým vinobraním 2018

41751568_10156935605160809_4566708614097534976_n-minLetošní vinobraní na Mělníku máme sice za sebou ale rádi se s Vámi podělíme o zážitky, které nám přineslo.

Našimi úkoly, kterými jsme byli pověření štábem vinobraní bylo jednak otevřít vinné stánky v centru vinařské slavnosti , obléknout část průvodu do dobových kostýmů z divadelního fundusu, dále se zúčastnit alegorického průvodu městem a nakonec předvést historickou scénku o potřestání nepoctivých řemeslníků.

Všech úkolů jsme se jako již každoročně zhostili s odhodláním a nadšením ale nikoli rutinně. Stánky byly otevřeny a nejeden vinař se snažil doložit, že jeho víno je to nejlepší. Jak s jejich míněním souhlasil rychtář nechť posoudí on sám. Oblékání do nejvhodnějších kostýmů je prací pro odborníky a ty naštěstí v souboru máme. A jako každoročně kromě členů souboru oblékali také na 80 dobrovolníků z řad lidu obecného, tedy jím mohl být kdokoli z vás. Následoval průvod městem, organizovaný dle předem určených pravidel ať už koňmo nebo pěšky (jak kdo).

Nedělní scénka je již třetím rokem v inovované podobě a herci se na ní předem dobře připravili. Okolnosti nám sice nebyly úplně nakloněné ale protože neděláme podobné vystoupení poprvé, vypořádali jsme se s nimi myslím se ctí a také letos sklidila nová podoba scénky divácký úspěch.

Věříme, že jsme všem našim diváků přinesli očekávané pobavení a tešíme se na příští rok. Pokud byste také vy měli zájem zúčastnit se v kostýmech alegorického průvodu, nepřehlédněte zase koncem srpna naši výzvu na stránkách divadelního souboru.

Více fotografií ZDE.

kostymérky
Kostymérky
kostymy 20 leta
Ksstýmy do průvodu – 20. léta.
parta nedele
Parta nedělní scénky – trestání nepoctivých řemeslníků
nepoctivci
Nepoctiví řemeslníci v rukou zbrojnošů a bubeník
soud
Městský soud zasedá
machani
Nepoctivec je po zásluze vymáchán

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *